O nákupu

Jak nakupovat u Mandalamy

Máš na výběr dvě možnosti. Buď zaplatíš bankovním převodem na číslo účtu 229668709/0300, zřízený u ČSOB, nebo pomocí platební brány ČSOB – platebními kartami VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, Diners Club, atd. Zadáš pouze číslo své karty, datum platnosti a CVC kód ze zadní strany karty.

Využívám přepravní společnost Zásilkovna a ta si účtuje za své služby od 89 Kč. Při objednávce nad 2 500 Kč máš dopravu zdarma.

Po odeslání objednávky obdržíš potvrzovací e-mail. Po připsání platby na účet, se budu snažit vyřídit tvou objednávku do 24 hodin, pokud bude všechno zboží skladem. V momentě, kdy balíček předám přepravní společnosti, obdržíš další e-mail o odeslání zboží, spolu s referenčním číslem své zásilky. Sledovat její polohu můžeš v aplikaci Zásilkovna.cz.

Jestli na objednávku jakkoli spěcháš, uveď termín dodání do poznámky k objednávce. Pokusím se udělat maximum pro to, aby k tobě dorazila včas.

Zároveň měj prosím trpělivost. Někdy potřebuji dny volna a proto si dávám možnost maximální dodávky zboží do pěti pracovních dnů.

V případě, že jsi neobdržel/a potvrzující e-mail objednávky, nebo jsi neobdržel/a objednané zboží do šesti pracovních dnů od uskutečnění objednávky, kontaktuj mě na info@mandalama.cz , nebo na tel. +420 777 367 234.

Ano. Obchodní podmínky jsou shodné s podmínkami platnými pro ČR. Rozdíl však může být v termínu doručení objednávky. Obvyklý termín doručení je 5 pracovních dnů. Cena poštovného na Slovensko je se Zásilkovnou od 105 Kč.

Jestliže po odeslání objednávky zjistíš, že jsi se unáhlil/a a zboží nechceš, informuj mě prosím neprodleně na info@mandalama.cz nebo tel. +420 777 367 234. Nezapomeň uvést číslo objednávky, nebo své kontaktní údaje.

Pokud ti z jakéhokoliv důvodu nebude některý z produktů vyhovovat, můžeš ho do 14 dnů od převzetí vrátit a dostat své peníze zpět. Pro odstoupení od kupní smlouvy můžeš využít vzorový formulář k odstoupení od smlouvy, který je ke stažení ZDE.

Nepoužité a nepoškozené zboží v originálním balení pošli ( bez dobírky ) zpět na adresu Pohodová účetní, kterou najdeš v kontaktech. Peníze vracím pouze bankovním převodem (uveď prosím své číslo účtu a jméno). Tuto zásilku s označením „VRÁCENÍ ZBOŽÍ“ pošli nejpozději do 14 dnů od jejího převzetí. 

Dopravu zboží zpět,  hradí kupující.

Na všechno zboží z e-shopu Mandalama.cz, se vztahuje zákonná záruka 24 měsíců. Reklamace řeším dle platné legislativy a novely Obchodního zákoníku ČR. Reklamované zboží zabal do balíku, přilož vytisklou fakturu kterou najdeš v e-mailu a popiš vady daného produktu. Nezapomeň uvést své kontaktní údaje ( e-mail a telefonní číslo ). Tuto zásilku s označením „REKLAMACE“ pošli ( bez dobírky ) na adresu Pohodová účetní, kterou najdeš v kontaktech.

Po obdržení a posouzení reklamace tě budu v zákonné lhůtě (maximálně do 30-ti dnů) kontaktovat s návrhem jejího řešení. V případě oprávněné reklamace buď dané zboží opravím a zašlu zpět, nebo ho vyměním za nové, nebo ti vrátím peníze.

Pokud bude reklamace uznána jako neoprávněná, zašlu ti zboží zpět s vyrozuměním o zamítnutí reklamace a jeho odůvodněním. V případě že nebudeš souhlasit se zamítnutím reklamace, řeší se případy dle platných zákonů ČR.

O produktech

Často kladené otázky

Ano, design i výroba probíhala v ČR. Firma Frolen, kde se utěrky tkají, má výrobnu ve Stárkově, v okrese Náchod. Bavlna však pochází z různých zemí  mimo EU.

Výrobek je ze 100% bavlny té nejlepší kvality, takže dobře absorbují vodu. Vlákna jsou však nová a ke stoprocentní spokojenosti musejí být utěrky několikrát vyprány. Díky tomu se otevře příze, povolí tzv. zákrut a voda pak bude absorbována rychleji. Je to běžný proces u jakékoliv nové utěrky.

Nepouštějí. Nová vlákna, ze kterých je příze spřádána, mají 2-3 cm, takže se nelámou a tím je tomuto efektu zabráněno.

Nejsou, ale mohly být. Nabízela se varianta koupele ve vodní lázni s určitou chemickou látkou, která by projasnila barvy. Dále mohly být utěrky tzv. kalandrované, aby byly lepší na dotek a dobře se prodávaly. Jsou však krásné a kvalitní tak, jak se sundaly ze tkacího stroje. Proto jsem neviděl důvod v dalších úpravách. Je to ekologičtější i ekonomičtější. Navíc není klamán zákazník.

Utěrky jsou vyrobené z kvalitních materialů. Pokud je budeš prát při teplotě do 60 stupňů bez bělících ( agresivních ) pracích prostředků, barvu určitě nepustí. Dle informací z firmy Frolen, by se nic nestalo ani v případě, kdyby se utěrky vyvářely na 90 stupňů – opět bez agresivních pracích prostředků. Tato teplota praní však není na poutku doporučována. 

Jednoduše odstřihni datumy. Názvy měsíců si však nechej. Vznikne ti tzv. Věčný kalendář.

Pokud se ti mandaly měsíců líbí, můžeš je vystřihnout a nechat paspartovat. Takový obrázek vypadá také moc hezky.

Ano, pokud nastane taková situace, kontaktuj mě. Napiš o jakou kartu se jedná, kolik kusů a svou adresu. Za nízký poplatek ti v obyčejné obálce pošlu danou kartu novou.